• 0(258) 211 85 85
  • 0(258) 211 85 85
  • info@denizlikoleji.com
  • Türkçe

2023 Vizyon Belgesinde Mutlu Çocuk Semineri

2023 Vizyon Belgesinde Mutlu Çocuk Semineri

Denizli Koleji ile Denizli İl Milli Eğitim Müdürlüğünün işbirliği ile gerçekleştirilen “2023 Vizyon Belgesinde Mutlu Çocuk” semineri Denizli Koleji’nde gerçekleştirildi.
Milli Eğitim Bakanlığının 2023 Eğitim Vizyonunda temel aldığı “Mutlu Çocuk” temasını engin bilgisiyle paylaşmak üzere Milli Eğitim Bakanlığı danışmanlarından Ankara Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Selahiddin Öğülmüş tarafından il geneli rehber öğretmenlere ve idarecilere konferans düzenlendi.
Açılış konuşmasını yapan Denizli Koleji Rehberlik Formatörü Dr. Mustafa Soyutürk: “Denizli Kolejinde uygulanan çalışma programları öğrenciyi hep bir adım öne taşıyacak şekildedir. Okulumuzda ders başarısının yanı sıra öğrencilerimizin sanat ve spor dalları gibi sosyal faaliyetlerde de başarı gösterebileceği bir ortam sağlanmaktadır. Bu sayede ‘Mutlu Çocuk Yetiştirme’ konusunda en temel adımları atmış oluyoruz. ” diye konuştu. Mutlu çocuklar, güçlü Türkiye sözünü hatırlatan Soyutürk, bunu hep birlikte başaracağımızı söyleyerek bu yönde adım atan konferansa katılan konukları ağırlamaktan onur duyduğunu ifade etti.
Açılışın ardından sahneye davet edilen üzere Ankara Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Selahiddin Öğülmüş, Mutlu çocuğun yetiştirilmesinde önce çocuğun tanınması gerektiğini söyledi. Programın amacının sadece akademik anlamda değil 21 Yüzyılın da gerekleriyle kendi ayakları üzerinde duran, iyi vatandaş olmasını sağlamak olduğunu söyledi. Çocuklara kazandırılmış yaşam becerilerinin onlara mutluluk verdiğini belirten Öğülmüş, temel ahlak ilkelerini benimsemiş iyi insan yetiştirmenin önemine değindi. Selahiddin Öğülmüş, toplantının gerçekleştirilmesinde öncülük etmiş olan Denizli Koleji yöneticilerine ve katılımcılara teşekkür ederek konferansı sonlandırdı.
Konferansın sonunda Denizli Koleji Yönetim Kurulu Başkanı Özay Tanrıverdi, günün anısına Selahiddin Öğülmüş’e plaket takdim etti.